رد شدن به محتوای اصلی

کمپ ترک اعتیاد شیشه در مشهدکمپ ترک اعتیاد شیشه در مشهد

شیشه یا کریستال بلایی خانه مان سوز که با رواج آن آثار بسیار بدی بر جامعه و سلامت افراد برجای گذاشته این بلای خانه مان سوز چیست و چگونه میتوان آن را شناخت تا از آن رهایی بیابیم ؟

دی مت آمفتامین هیدروکلرید یا در اصطلاح شیشه، یک ماده مصنوعی ترکیبی قوی و بسیار اعتیاد آور و محرک است. بیشتر مصرف کنندگان شیشه از ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند و یکی از دروغ هایی که افراد معتاد به این ماده مخدر در ابتدا می شنوند این است که این ماده یک محرک است که هیچ گونه اعتیادی ندارد.

در مصرف درازمدت مت آمفتامین یا همان شیشه، علائم روان پریشی، بدگمانی، اختلالات خلقی، هذیان های فکری و توهمات ادراکی دیده می شود.

معمولاً توهمات آنها به صورت شنیداری، دیداری، و برخی مواقع به صورت توهمات پوستی یا حسی است. یعنی فکر می کنند یک حشره از زیر پوستشان دارد حرکت می کند و می خزد. در نتیجه شروع می کنند به سوراخ کردن پوستشان برای بیرون آوردن این حشره. زخم های باز و عفونت در دست های اینها وجود دارد. کاهش شدید حافظه پیدا می کنند. توهم های شنوایی و بینایی دارند. افسردگی و اختلالات روانی دیگر را هم به دنبال دارد.

  کمپ ترک اعتیاد شیشه در مشهد


مصرف شیشه موجب ایجاد حالت فرسودگی در چهره و استخوان های چهره، برجسته تر می شود، پوست آب می رود و قوام خود را از دست می دهد.

تکیده شدن اندام و چهره گاهی موجب ایجاد ظاهر زشت در مصرف کنندگان می شود به گونه ای که مردم عادی از آنان دوری می کنند.

استفاده طولانی مدت از این دارو منجر به کاهش شدید IQ و باعث ایجاد حالات عجیب روحی و آسیب های غیر قابل برگشت به سلول های عصبی میشود.

 

طول عمر تاثیر شیشه در خون سه ساعت است. به عبارتی فرد مصرف کننده بعد از 3 ساعت نیاز مجدد برای مصرف دارد یعنی در هر شبانه روز 8 بار به مصرف مواد احتیاج پیدا می کند. بنابراین فرد معتاد به شیشه، دیگر فقط به خاطر لذت و رفع خماری مواد را مصرف نمی کند .بلکه به خاطر انجام کار و فعالیت های روزمره ای که تا پیش از آن به صورت عادی انجام می داد اقدام به مصرف شیشه می کند.

درمان اعتیاد یکی از دشوارترین و پیچیده‌ترین موارد درمان در علم پزشکی و روان‌درمانی است و موفقیت درمان تنها در صورتی افزایش پیدا می‌کند که علم، تجربه، هنر، عشق، صبر و تعهد میان درمانجو و درمانگر با هم درآمیزد و به شکل همزمان به درمان فردی، خانوادگی و گروهی پرداخته شود.

برای درمان تضمینی می تونید به سایت مرکز تخصصی  ترک اعتیاد شیشه مشهد طلوع زندگی مراجعه کنید.
 
 


نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراقبت در برابر خشونت های خانگی و تاثیر آن در ترک اعتیاد

خشونت خانگی چیست؟ خشونت خانگی اصطلاحی است که برای بیان سوء استفاده جسمی جنسی و عاطفی از طرف یک عضو بر علیه عضو یا اعضای خانواده استفاده می شود. شخص قربانی همسر فعلی همسر سابق یا یکی از اعضای خانواده می تواند باشد. چند مثال در خصوص خشونت خانگی: 1- مورد زورگویی تهدید یا تحقیر قرار گرفتن 2- دریافت پیام یا تماس توهین آمیز 3- تحت کنترل قرار گرفتن به عنوان مثال مورد آزار و بازخواست قرار گرفتن هنگام ترک خانه، عدم اجازه دیدن خانواده و دوستان، عدم برخورداری از پول و مزایا، عدم اجازه استفاده از تلفن و ... 4- از بین بردن وسایل شخصی 5- مورد تهدید واقع شدن خود و حتی فرزندان، خانواده و دوستان 6- مجبور به رابطه جنسی ناخواسته شدن 7- مورد آسیب جسمی قرار گرفتن 8- مقصر واقع شدن، بیان می کند که مقصر همه رفتارهای بد خودت هستی 9- مورد تهدید قرار گرفتن از طریق اقدام به خودکشی فرد پرخاشگر در صورت تلاش برای جدایی 10- دریافت پیام یا تماس توهین آمیز و ... چه افرادی قربانی خشونت خانگی می شوند؟ خشونت خانگی می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد. طبق آمار به دست آمده بیش ترین خشونت های خانگی برای زنان رخ می دهد ( 90 الی